czwartek, 1 listopada 2012

Jak udekorować dom jesienią?


Piękna złota polska jesień, która była za oknem prawie przez cały październik (do momentu kiedy nie spadł nieoczekiwanie śnieg...) świetnie inspirowała do tego, aby trochę tej jesieni zabrać do domu.


Wrzosy to już prawie symbol każdej jesieni, tłumnie okupują wszystkie kwiaciarnie już od końca sierpnia. Co roku nie potrafię sobie odmówić zakupu kilku sztuk, chociaż zawsze z czasem zupełnie przypadkiem... je zasuszam.


Włożenie dwóch doniczek z wrzosami do zwykłej łubianki po truskawkach tworzy bardzo prostą, łatwą w wykonaniu i zarazem bardzo efektowną dekorację.


Dzbanek na herbatę z bukietem kolorowych liści, kilka świeczek obok siebie i... kula z Ikei sprzed kilku lat. Czasem nawet udaje mi się wkręcić znajomych, że jest to bardzo stary prototyp piłki do kosza ;) Nie potrzeba wiele, wystarczy zestaw w jesiennej gamie kolorystycznej aby wprowadzić do domu przytulną atmosferę.


Psianka pieprzowa - kwiat doniczkowy, który dostałam niedawno w prezencie ma piękne pomarańczowe kuleczki. Wyglądają niczym małe pomidorki koktajlowe, ale trzeba się z nich trzymać od nich z daleka, bo są trujące. 


Uszyłam też niedawno zestaw poszewek na poduszki, które trzymam na pufie. Jak widać samozwańcza właścicielka pufy czyli Księżniczka Kicia sprawdza czy pod spodem jest ziarnko grochu.


A awokado, które sadziłam we wrześniu jest już taaaaaaaaaaakie duże!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz